Léčba u nás

Léčba pomocí laserem V-beam
P1140728.JPG
V České republice je mnoho laserových center a estetických klinik.Laser V-beam (barvivový laser) Laserový paprsek cíleně reaguje s červeným krevním barvivem a za vzniku tepla způsobí rozrušení cévy a její následné vstřebání. Po zákroku ošetřené místo přechodně ztmavne, ale během 10 dnů ztmavnutí vymizí a ložisko vybledne. Dospělí mají tu výhodu, že si mohou vybrat kterém centrum jim vyhovuje podle vzdálenosti a potom také podle cenové dostupnosti. Na některých klinikách se ceny liší. V Čr bohužel tuto léčbu nehradí zdravotní pojišťovny. Děti to s výběrem resp.jejich rodiče nemají moc lehké protože laserová léčba se u nás malým dětem provádí jen na pár soukromých klinikách. Ceny zákroků se liší od velikosti a intenzity léčené lokality u malých ,,flíčků" je to v řádech desetitisíců u větší plochy cena závratně roste a léčba je finančně velice náročná, né každému je laserová léčba doporučována. Záleží na finanční situaci pacienta (rodičů) jestli jsou schopni měsíčně dávat několik tisíc nebo desítky tisíc za léčbu po dobu několika let. Výsledný efekt po ošetření ohně laserem závisí zejména na velikosti projevu, jeho lokalizaci, průměru cév, hloubce jejich umístění a v neposlední řadě také na kožním fototypu (množství pigmentu v kůži). Nejlépe reagují na laserové ošetření projevy lokalizované na čele a tvářích, pozvolněji regredují pokud jsou lokalizovány ve středu obličeje. Na trupu reagují lépe než na končetinách. Čím jsou plochy postižení menší, tím lépe odpovídají na léčbu .Laserová centra dělají většinou ambulatně, ale najdou se i taková, kde se zákrok provádí pod analgosedací . Analgosedace je stav navozený kombinací analgetika se sedativem. Cílem je utlumit bolest, zklidnit pacienta a uvolnit svaly. Při analgosedaci nedochází k bezvědomí jako u celkové anestézie a pacient dýchá sám, proto analgosedace představuje mnohem menší zdravotní zátěž pro organismus, je u ní tedy mnohem menší riziko komplikací.nebo celkovou anestezií.Celková anestézie je uměle vyvolané potlačení vědomí a vjemů (chlad, teplo, bolest, dotyk). Hlavním místem účinku léků je centrální nervový systém. K úvodu do anestézie se většinou používá aplikace anestetika do žíly. Dále se pak tento úvod může kombinovat s anestézií inhalační nebo lze pokračovat pomocí dávkovačů pouze s intravenosní anestezií. Dýchání je udržováno umělou plicní ventilací, prováděné přístrojem. Po celou dobu je pacient v umělém bezvědomí a pod pečlivou kontrolou moderních přístrojů a anesteziologa. Po ukončení výkonu se pacient probouzí a nabývá vědomí. Výhoda je taková, že pod celkovou anestezií pacient nic necítí, ošetří se celá postižená plocha= zkrácení celé léčby..nevýhodou je uvedení do celkové anestezii, která nese určitá rizika a zátěž pro organismus. Pokud se ale chodí na ambulantní laser, dělá se vždy jen několik desítek pulzů = léčba trvá déle, je bolestivá, ale nenese zátěž pro organismus
Odstranění hemangiomů plastickou operací
Hemangiomy se dají odstranit jak pomocí laseru, tak plastickou operací, kterou lze provézt na běžné plastické chirurgii. Oproti laseru je tato léčba (pokud je doporučena od kožního specialisty, chirurga nebo onkologa) zcela zdarma a je hrazena ze zdravotního pojištění. Vzhledem k tomu, že hemangiomy mění svůj tvar a vzhled, tak se nějaký čas pouze sleduje pokud sám nezmizí nebo se alespoň nezmenší a také pokud neohrožuje zdraví pacienta.
Celková léčba beta-blokátory
Na žádost onkologa se ve vážných případech dájí léčit především hemangiomy pomocí beta-blokátorů. Tato léčba není běžná pro všechny pacienty a to proto, že betablokátory jsou léky, které tlumí některé funkce tzv. sympatického nervového systému, zejména jeho účinek na srdce a krevní oběh čili kardiovaskulární systém. Zpomalují srdeční činnost a snižují krevní tlak. Užívají se proto jako antihypertenziva (ke snížení vysokého krevního tlaku), antiarytmika (upravují některé poruchy srdečního rytmu), v léčbě anginy pectoris a dlouhodobě po infarktu myokardu. Řeknete si co mají léky na srdce společného s hemangiomem nebo névem? více info naleznete zde viz video :

Jaký problém vás trápí??

Hemangiom (44 | 23%)
Naevus flammeus (138 | 71%)
Obojí (5 | 2%)
9-35279-feng-shui-1-2_1.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one